O co tu chodzi?

Chodzi o książki. Niezbyt nowe, niektóre trochę zapomniane, a inne od początku nieco niedoceniane. Właśnie o tym będzie ten blog. Żadnych nowości. Żadnych bestsellerów. Żadnych rzeczy, o których słyszeli nawet ludzie, którzy nie czytają. Książki, których nikt nam nie wpycha na siłę, ale trzeba je sobie wygrzebać w antykwariacie, bibliotece czy na najbardziej zakurzonej półce domowej biblioteczki, takie, których się nie znajdzie, jeżeli się nie szuka – choć nie twierdzę, że wszystkie omawiane tu pozycje będą bardzo rzadkie i całkiem nieznane, aż takich ambicji nie mam. Większość będzie raczej niezbyt nowa – nie zamierzam pisać o książkach młodszych niż dziesięć lat. Oczywiście zasady są po to, żeby je łamać, więc w razie czego proszę mi nie robić wyrzutów. Czasem mogą się pojawić rzeczy nieco nowsze lub bardziej znane, jeżeli uznam, że tematyka jest wystarczająco ciekawa i/lub nietypowa.

Daty i inne informacje odnoszą się do konkretnych wydań – tych, które mam w swoich zbiorach.

Jeżeli dzięki mojemu blogowi odkryjesz jakąś ciekawą książkę – daj mi znać, ucieszę się niezmiernie, w końcu po to piszę.

Jeżeli chcesz mnie o jakiejś ciekawej książce poinformować – wspaniale, zrób to koniecznie, dobrych książek nigdy za wiele.

Zapraszam do czytania. Miło mi będzie, jeżeli zostawicie jakiś ślad obecności.

AKTUALIZACJA 2013/14: Jak można zauważyć, pojawia się tu ostatnio trochę postów „ogólnoczytelniczych” i tak już zostanie. Mam jednak zamiar wrócić do postów „wykopkowych”, docelowo chciałabym mniej więcej 50:50.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: