Maria Magdalena Kośko – Mitologia ludów Syberii

stron: 192
ilustracje: tak
Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1990

Książka wygrzebana w antykwariacie internetowym.

Mniej znane mitologie są chyba tematem wystarczająco ciekawym, żeby poświęcone im pozycje trafiły na „Książki Wygrzebane”, prawda? Jest to tematyka mi (jako prawie już religioznawcy) bliska, więc kilka takich rzeczy przedstawię.

Reklamy

About Procella

Głęboko i nieuleczalnie uzależniona od muzyki, książek i zielonej herbaty. Właścicielka (czy to na pewno dobre słowo?) dwóch kotów, znanych też jako Paskudne Futrzaki. Niepoprawna bałaganiara. Fanatyczna wyznawczyni zUa (nie mylić ze złem). A w ogóle to ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.

Posted on 23/03/2011, in lata 90., seria "Mitologie świata" WAiF. Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Cześć,
    Trafiłem na Twój blog przypadkiem grzebiąc w niedzielne popołudnie w necie. Ja także jestem miłośnikiem starych książek,a szczególnie opowieści z dreszczykiem – klasycznych „ghost stories”. Z wymienionych przez Ciebie książek mam wszystkie. Jeżeli chcesz mogę Ci podesłać jeszcze kilka-kilkanaście tytułów ciekawych książek, które zdobyłem grzebiąc w starych antykwariatach lub (częściej) na Allegro.
    Mówic Ci coś nazwisko Sheridan le Fanu? Polecam „Stryja Silasa”, „Dom przy cmentarzu” i oczywiście „Carmillę” tego autora. Warto też zwrócić uwage na „Kwaidan” – japońskie opowieści niesamowite Leofcadio Hearna i „Balladę o Nayaramie” wydaną w serii opowieści grozy PIW-u. Gdzie zresztą ukazały się także „Smutny kos” (Niderlandia), „Straszna wróżba” (Rosja), „Czarny pająk” (Niemcy)i kilka innych.
    Natomiast z nowych rzeczy polecam całą serię wydawnictwa C&T „Biblioteka grozy” – to prawdziwa perełka, zbiory opowiadań takich tuzów grozy jak: M.R. James, Algernon Blackwood, Morgan Wilkins Freeman, Arthur Machen, Edith Wharton. Klasyka po prostu i nadal można to nabyć w księgarniach. Aha, jeszcze jedna pozycja – 2 tomowa antalogia „Maska śmierci” do nabycia tylko przez Allegro wydawana przez amatora-zapaleńca ale zawierająca cenne, przedwojenne opowiadania Ewersa, Strauba,E.A. Poe i innych.
    To tyle, tak tytułem wstępu:)

  2. Znam wszystkie te tytuły, większość tych książek przeczytałam już dawno i mam w kolekcji 🙂 Ale dzięki i tak 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: